REHEAT s.r.o. - Centrální vysavače, větrání s rekuperací, podlahové vytápění

Moderní technologie
       & profesionální služby

LogoZima se neúprosně blíží a s ní také období zvýšené zátěže na střešní okapové žlaby, odtokové trubky a venkovní plochy obecně. Neustálé tání a zamrzání sněhu na střeše v důsledku výkyvů teplot a slunečního svitu vede k tvorbě ledu a jeho hromadění v okapech. Odtoky se ucpou, roury se zprohýbají, tající led nemá kam odtékat a hrozí vznik nebezpečných rampouchů či převisů. Nezanedbatelné nejsou ani hmotné škody, které na jaře nešťastní majitelé rodinných domů pravidelně vyčíslují.Jak jednoduše na sníh a led v okapech

Řešení je přitom snadné. Topné ochranné systémy udržují okapy a svody ve funkčním stavu a problémům s padajícím sněhem a ledem snadno předcházejí. Systémy lze umístit do všech druhů okapových žlabů i střešních úžlabí. Obzvláště vhodné jsou pro střechy s nedostatečnou tepelnou izolací. Skládají se ze dvou hlavních částí: topných kabelů a řídicí regulační jednotky. K dispozici je také celá škála fixačních prvků, užitečných především při upevňování kabelů na střechách, k jejichž poškození samozřejmě nesmí dojít.

Na trhu jsou dnes digitální automatizované jednotky, které umí zároveň ovládat systém ochrany okapů včetně venkovních ploch a vjezdů do garáží. Navíc sledováním teploty a vlhkosti vzduchu minimalizují spotřebu energie. Systém se sám spouští jen na potřebném místě a dobu a při zvýšení okolní teploty se opět automaticky vypne. Je to jednoduché – se stoupající ručičkou teploměru klesá teplota kabelů v okapech a naopak, jakmile se ochlazuje, kabely se začnou zahřívat.

Ochrana okapových žlabů snadno a bezpečně

Samozřejmostí je možnost nastavení limitujících spínacích a vypínacích hodnot teploty, mezi nimiž termostat dále pracuje. Odpadá také problém tvorby vzduchových tunelů v ledu, k němuž dochází v případě chybného ručního ovládání systému samotným uživatelem. Tunely vznikají při pozdním zapnutí ohřevu okapů, v okamžiku, kdy už jsou zaplněny ledem, a fungují jako tepelná izolace. Celý systém je potom nefunkční.

Montáž ochranných systémů je snadná, v podstatě stavebnicovitá. Jsou spolehlivé a bezpečné, odolné proti UV záření a nemusíte se bát ani požáru, kabely se totiž při křížení nepřehřívají. A jejich provoz je zcela bezúdržbový, tedy ekonomicky opravdu nenáročný. Pokud chcete být během zimy v klidu a na jaře bez starostí, neváhejte a pořiďte si takzvanou inteligentní ochranu okapů, svodů a střešní krytiny. Zajistí hladký odtok vody, tajícího sněhu a ledu. Na konkrétním typu se poraďte s odborníky, kteří vyberou nejvhodnější řešení s ohledem na polohu rodinného domu a nadmořskou výšku, v níž se nachází.

Venkovní plochy bez odklízení sněhu

Takřka pravidelným koloritem zimních měsíců se stalo odklízení sněhu z parkovacích míst, nájezdů do garáží, z chodníků, venkovních schodišť a jiných přístupových cest k rodinným domům. Kdo si chce ušetřit spoustu času s lopatou či hrablem v ruce a zvýšit bezpečí v okolí domu, měl by se vážně zamyslet nad pořízením systému pro ochranu venkovních ploch před tvorbou náledí.

Tyto systémy pracují na podobném principu jako okapové a střešní topné ochranné aplikace. Jejich speciální kabely připravené do topných rohoží či jiných tvarů se nejprve položí na podkladní zhutněnou vrstvu, například beton. Poté se zakryjí libovolným finálním povrchem, tedy betonem nebo zámkovou dlažbou. Existují dokonce i vysokoteplotní kabely opatřené minerální izolací vhodné pro umístění do asfaltu.

Komfort a bezpečí díky ochraně ploch před sněhem a ledem

Nejlepší řešení včetně instalovaného výkonu závisí na řadě místních faktorů jako je hloubka uložení kabelů, skladba vyhřívané plochy, lokální klimatické podmínky a v neposlední řadě  na potřebě rychlosti odtávání. Nejčastěji využívaný výkon v tuzemských podmínkách se pohybuje v hodnotách mezi 250 až 350 W/m2.

Reheat - Ochrana okapů, svodů a venkovních ploch proti sněhu a ledu

Provoz probíhá plně automaticky a úsporně s ohledem na meteorologické podmínky. Spuštění systému je závislé na venkovní teplotě a při oteplení se sám vypíná. Jistě není bez zajímavosti, že úspory energie při takovém provozu dosahují velice výrazných hodnot.

Není v zimě nic příjemnějšího, než kdykoliv v klidu zajet se svým vozidlem do garáže nebo bezpečně a bez úrazu dojít po chodníku ke vstupním dveřím svého domu. Vyhnout se solení, ušetřit náklady za odklízení sněhu, uspořit vlastní čas a námahu. Se systémy chránícími venkovní plochy před ledem a sněhem to dnes už není žádná utopie, ba naopak užitečné řešení, jež by se mělo stát standardem při realizaci všech novostaveb.

Novinky

 • prezentační centrum Plzeň
    Prezentační centrum otevřené v Plzni je určeno pro každého, kdo chce získat více informací o nabízených technoogiích, prohlédnout si nabízené produkty. Nabízíme konzultace, které...
  10. leden 2018
  ČÍST VÍCE >
 • Sleva 40.000,- Kč na podlahové topení. Slevu lze uplatnit při zakoupení rekuperační jednotky Nilan VP18 s montáží rozvodů vzduchotechniky . Cena objednaného elektrického podlahového topení...
  29. listopad 2017
  ČÍST VÍCE >
 • Podívejte se na do naší nové sekce teplovodního podlahového topení pro podrobné informace o tomto stylu vytápění. Připravili jsme pro vás také přehlednou srovnávací tabulku teplovodního...
  1. prosinec 2014
  ČÍST VÍCE >
 • Zima se neúprosně blíží a s ní také období zvýšené zátěže na střešní okapové žlaby, odtokové trubky a venkovní plochy obecně. Neustálé tání a zamrzání sněhu na střeše v důsledku...
  23. říjen 2014
  ČÍST VÍCE >
 • Slimline Vac - nejužší potrubí pro rozvody centrálního vysávání na trhu. Řešení pro vedení v konstrukcích, kde pro malou výšku konstrukce není možno vést běžný rozměr potrubí.
  6. říjen 2014
  ČÍST VÍCE >