REHEAT s.r.o. - Centrální vysavače, větrání s rekuperací, podlahové vytápění

Moderní technologie
       & profesionální služby

Vzduchotechnika a systémy moderního větráníV minulých dobách se u nových rodinných domků a dalších obytných prostor počítalo s tím, že bude výměna vzduchu uvnitř probíhat zejména pomocí nedokonalého těsnění oken. Tímto způsobem ovšem vzniká rizikové prostředí nahrávající dlouhodobé vlhkosti v bytě, rozvoji plísní či srážení vody na okrajích oken v interiéru. S příchodem nových moderních technologií a hlavně materiálů ale postupně došlo k téměř optimálnímu uzavření (utěsnění) bytových prostor, což vede ve většině případu k naprosto nedostatečnému větrání a cirkulaci vzduchu.
 
Jako příklad si můžeme uvést následující situaci. Průměrná rodina o čtyřech členech vyprodukuje za jednu hodinu téměř jeden litr vody, a to pouze dýcháním (při vaření se tento stav pohybuje kolem 0,8 litru za hodinu). Tato voda je přítomna uvnitř bytového prostoru ve formě zvýšené vlhkosti vzduchu. Pokud máme jako cíl příjemné a zdravé prostředí pro bydlení musíme zvýšenou vlhkost ve vzduchu odvádět pryč. Standardně se dá tato komplikace eliminovat nárazovým vyvětráním, přičemž dle hygieniků by se mělo větrat cca 3 až 5 krát denně.


Tento způsob s sebou ovšem přináší spoustu negativních jevů. Jedná se hlavně o rychlé teplotní změny, které neprospívají zdraví, také energetické plýtvání, kdy je nutné interiér nárazově dotápět a v neposlední řadě i snížení životnosti dřevěných konstrukcí. Z dlouhodobého hlediska je však nejlepší postupná výměna vzduchu v malém množství. Optimálnější variantu představuje pak kombinace vzduchové výměny, kdy v zimě dochází k předehřívání a v létě k případnému dochlazování.
 
Aby došlo k co nejlepšímu výsledku, u všech našich projektů využíváme jen prvotřídní komponenty a všechny rozvody vzduchotechniky provádíme s maximální pečlivostí. K rozvodu vzduchu využíváme tzv. těsné tvarovky, které mají gumové těsnění a spoje jsou tedy extrémně vzduchotěsné (mezi ně patří klasické a těsné oblouky). Prolepování jednotlivých spojů provádíme speciální hliníkovou páskou, která je vysoce odolná proti vlhkosti a také proti vysokým teplotám. Jejich využití je oproti klasické instalaci metalizovaných pásek daleko efektivnější.
 
Uchycení veškerého potrubí je dalším důležitým faktorem. Proto používáme moderní objímky s gumou, které kompletně tlumí veškeré rezonance. Podstatné je také zmínit, že v případě izolace, kde je nejdůležitější kvalita tepelně-izolačních materiálů a také životnost, využíváme výhradně profesionálních dodavatelů a špičkových materiálů, které vydrží několik let bez jakéhokoliv snížení izolačních vlastností.
 

SHRNUTÍ VÝHOD MODERNÍHO VĚTRÁNÍ

Oproti klasickým způsobům větrání má využití moderního systému mnoho výhod. Shrňme si tedy ty nejdůležitější. Větrání není prováděno nárazovým ani šokovým stylem a lze se tak vyhnout velkým teplotním změnám. Navíc je nově přiváděný čerstvý vzduch předehříván tím odpadním a dochází tak k výrazné úspoře energie za vytápění. Vysoké navýšení domácího komfortu jako důsledek využití kvalitního vzduchotechnického systému. Zamezujeme tím například orosení oken, vlhnutí rohů místností či vzniku plísní.
 
Speciálně efektivní je moderní systém větrání v kuchyni. Odvod vzduchu zde totiž větrá nejen prostor kolem sporáku, ale také ve všech ostatních částech. Nadstandardně se poté dá zařídit například digestoř včetně uhlíkového filtru, která navíc zajišťuje filtraci samotných pachů z vaření. Celý systém větrání je absolutně nehlučný jelikož neobsahuje ventilátory a jeho hlavní vzduchotechnické zařízení bývá zpravidla instalováno ve střešních prostorech.

Novinky

 • prezentační centrum Plzeň
    Prezentační centrum otevřené v Plzni je určeno pro každého, kdo chce získat více informací o nabízených technoogiích, prohlédnout si nabízené produkty. Nabízíme konzultace, které...
  10. leden 2018
  ČÍST VÍCE >
 • Sleva 40.000,- Kč na podlahové topení. Slevu lze uplatnit při zakoupení rekuperační jednotky Nilan VP18 s montáží rozvodů vzduchotechniky . Cena objednaného elektrického podlahového topení...
  29. listopad 2017
  ČÍST VÍCE >
 • Podívejte se na do naší nové sekce teplovodního podlahového topení pro podrobné informace o tomto stylu vytápění. Připravili jsme pro vás také přehlednou srovnávací tabulku teplovodního...
  1. prosinec 2014
  ČÍST VÍCE >
 • Zima se neúprosně blíží a s ní také období zvýšené zátěže na střešní okapové žlaby, odtokové trubky a venkovní plochy obecně. Neustálé tání a zamrzání sněhu na střeše v důsledku...
  23. říjen 2014
  ČÍST VÍCE >
 • Slimline Vac - nejužší potrubí pro rozvody centrálního vysávání na trhu. Řešení pro vedení v konstrukcích, kde pro malou výšku konstrukce není možno vést běžný rozměr potrubí.
  6. říjen 2014
  ČÍST VÍCE >