REHEAT s.r.o. - Centrální vysavače, větrání s rekuperací, podlahové vytápění

Moderní technologie
       & profesionální služby

Základní ukazatelem pro výběr jednotky jsou požadavky na funkce zařízení. V zásadě lze možnosti využití větracích jednotek NILAN rozdělit na tyto kategorie:

  • Větrání s rekuperací
  • Vytápění
  • Chlazení
  • Příprava teplé užitkové vody


Podle požadavků majitele domu a finančních možností lze vybrat ze sortimentu zařízení, splňující některé či všechny z těchto možností.

Nejlevnějším řešením je pořízení větrací jednotky s pasivní rekuperací (řada Comfort), která zajistí základní funkci větrání.

Ekonomičtější a efektivnější zařízení je řada VPL s aktivní rekuperací, ke které nepotřebujeme žádné předehřevy ani dohřevy vzduchu. Tato jednotka zajistí větrání s rekuperací, vytápění a chlazení.

Pokud se rozhodneme rekuperací navíc zajistit v domě i ohřev teplé vody, zvolíme jednotku z řady VP18 nebo Compact. Získáme tak v jednom zařízení větrání s rekuperací, vytápění, chlazení objektu a levnou přípravu teplé užitkové vody.

Nejvyšší verzí jednotek Nilan je nová kompaktní jednotka Anaconda AW. Její impozantní síla spočívá ve spojení větrací rekuperační jednotky s cettifikací pro osazení do pasivních domů Nilan Compact a tepelného čerpadla AC Heating Convert AW o výkonu 6 – 16 kW s plynulou regulací výkonu konvertorem.

Řešení výběru jednotky pro Váš dům Vám navrhnou naši konzultanti. Zařízení NILAN přímo v reálném chodu si můžete prohlédnou při návštěvě vzorového pasivního domu v Plzni.