Co je klimatizace Jak vybrat klimatizaci Výhody, parametry Venkovní a vnitřní jednotka

V současnosti se stává chlazení vnitřních prostor obytných, kancelářských i průmyslových nezbytnou podmínkou pro zachování komfortu pobytu v těchto prostorách i zajištění bezproblémového provozu v průmyslových objektech. Chlazení vzduchu je prvořadou funkcí klimatizace, ale dnes už moderní zařízení zajistí i další funkce úpravy vzduchu - ohřev, filtraci, ionizaci zvlhčování i odvlhčení.

Co je klimatizace, jak se liší od vzduchotechniky?

Klimatizace snižuje teplotu a vlhkost vzduchu na základě cirkulace vnitřního vzduchu přes klimatizační jednotky, ale nevyměňuje vzduch za čerstvý venkovní. Funkcí vzduchotechniky je výměna vzduchu vnějšího za vnitřní.


Jak vybrat klimatizaci?

Je potřeba vědět, co od klimatizace očekáváme, kam ji umístíme a jak má vypadat. Podle toho pak volíme typ klimatizace, její design a vybrané funkce. Klimatizace může vzduch ochlazovat, dohřávat, zbavovat vlhkosti, ale také čistit a zbavovat ho od alergenů. Základním technickým parametrem je výkon a důležitá je také hlučnost a spotřeba klimatizace.


Split a Multisplit klimatizace

Fungování je také závislé na počtu klimatizačních jednotek. V případě split klimatizace jde o jednu vnější a jednu vnitřní jednotku, zatímco multisplit má jednu vnější klimatizační jednotku a k tomu několik vnitřních jednotek.

Klimatizace

V současnosti vybavujeme byty, rodinné domy i komerční prostory nejčastěji klimatizacemi těchto značek:

Klimatizace


Výhody

Značky dodávaných klimatizací splňují zejména tyto parametry:

  • Tichý provoz
  • Vysoký a spolehlivý výkon
  • Regulace vlhkosti
  • Nízké provozní náklady
  • Kvalitní motor
  • Moderní design

Venkovní a vnitřní jednotka

Venkovní a vnitřní klimatizační jednotky DAIKIN v rodinném domě. Široký výběr nástěnných klimatizačních jednotek i zabudovaných do podhledu.

Klimatizace