Systémy pro zalití Suché systémy Regulace a řízení Výhody

 

Systémy pro zalití

Systémová deska Varionova

Systémová deska Varionova je maximálně flexibilní a variabilní. Je vhodná pro nejrůznější účely využití a nabízí Vám celou řadu důkladně promyšlených detailů pro využití na stavbě.

Vlastnosti

  • Systém pro mokrou pokládku
  • Vhodný pro vytápění/chlazení

Systémová deska Varionova

RAUTHERM SPEED - systém na suchý zip

Nové potrubí RAUTHERM SPEED K z materiálu RAU-PE-Xa s kyslíkovou bariérou je formou spirály obtočeno upínací páskou. Potrubí se položí na fleecovou fólii systémové desky RAUTHERM SPEED bez použití jakéhokoliv nářadí nebo příchytek. Potrubí díky technologii „suchého zipu“ drží na systémové desce pevně a v případě potřeby ho lze zase odtrhnout a položit na jiné místo. Zároveň funguje jako kombinovaná tepelná a kročejová izolace.

RAUTHERM SPEED


 

Suchý systém pokládky

Tento rychlý a jednoduchý systém se také vyznačuje nízkou stavební výškou a možností okamžitého zátopu po instalaci. Odpadá zrání betonu, atd. Suchý způsob pokládky podlahového vytápění umožňuje mimo jiné instalaci REHAU podlahového vytápění na stropy z masivního dřeva a dřevěných trámů. Díky absenci betonové mazaniny je celkové zatížení daného stropu minimální.

Vlastnosti

  • Systém pro suchou pokládku
  • Vhodný pro vytápění/chlazení
  • Pro bytové a nebytové objekty
  • Pokládací desky jsou vyrobeny z expandovaného polystyrenu (EPS) a z výroby nakašírovaný hliníkový plech pro rovnoměrné rozvrstvení tepla
  • Nízká hmotnost – vhodné pro sanaci např. historických budov a.j.
  • Nízká stavební výška
  • Ideální rozložení tepla

REHAU


 

Regulace a řízení:

Centrální bezdrátové řízení systému podlahového vytápění Devilink.

Centrální regulační systém se skládá z centrálně umístěné řídící jednotky, snímačů teploty a výkonových spínacích jednotek. Využívá se pro ovládání vytápění v celém domě či bytě. To znamená, že jednou centrální řídící jednotkou můžete ovládat teplotu v celém domě.

devilink

Řídicí jednotka Danfoss Link™ CC

Danfoss Link™ CC je řídicí jednotka bezdrátového systému regulace vytápění přes WiFi připojení a možností ovládání pomocí mobilní aplikace.

danfoss link


 

Výhody

Udělejte ze své podlahy topení!

Na rozdíl od obvyklých topných těles se podlahové vytápění postará o rovnoměrné rozdělení tepla. Teplota asi 20 stupňů postačuje, aby se dosáhlo příjemného pocitu tepla. To navodí pocit pohodlí a šetří energii: Již o dva stupně nižší teplota v místnosti může ušetřit až deset procent nákladů na vytápění.

Zabraňte energeticky slabým místům pomocí podlahového vytápění!

Stejný princip, který způsobuje, že podlahové vytápění je tak příjemné, zabraňuje i vzniku tepelných mostů, které mohou způsobovat škody výskytem plísní. Rovnoměrným vytápěním se zabraňuje potížím způsobených plísní na zdraví obyvatel domu i škodám na konstrukci budovy. Důsledkem je bezpečné a bezstarostné bydlení.

Nevíří se prach!

Rovnoměrné rozvádění tepla v podlahovém vytápění způsobuje minimální proudění vzduchu a snižuje tím podíl prachu a prachových roztočů ve vzduchu v místnosti. Výsledkem je méně potíží u alergiků!

Vaše topení je neviditelné!

Podlahové topení je zabudované do konstrukcí domu. Tím se otevírají nové architektonické možnosti ztvárnění místnosti a prostor působí čistějším dojmem. Kromě toho není nutná údržba radiátorů, jejich čištění, lakování.

Užívejte si příjemného tepla i s chladnější vodou!

Při větší ploše je nutné menší množství horké vody pro vytápění. Plošné systémy vytápění si vystačí s teplou vodou necelých 35 stupňů a vytvářejí s ní příjemnější teplotu než radiátory. To šetří energii a vytváří pohodlné prostředí.

Pokud jste se rozhodli pro podlahové topení, ale nejste si do budoucnosti zcela jisti zdrojem tepla (plynový kotel, elektrokotel, tepelné čerpadlo.. ), bude výhodným řešení zvolit teplovodní podlahové topení. Kotel můžete časem vyměnit za finančně náročnější tepelné čerpadlo.