Rodinné domy Bytové domy a byty Školy a školky Bazény, fitnnes Administrativní budovy Air Design Glass

Rodinné domy

Při výběru rekuperační jednotky do rodinného domu je nutno zvolit funkce, které má jednotka mít, zohlednit tepelné ztráty domu a další aspekty. Od toho se odvíjí výběr z jednotek s aktivní či pasivní rekuperací, kombinace jednotky s tepelným čerpadlem, fotovoltaikou a podobně. Výběr jednotek s podrobným popisem a ceníkem naleznete ZDE

Jednotky Nilan jsou registrována do seznamu výrobků v rámci projektu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

Zelená úsporám

Kódy SVT pro jednotlivé typy větracích jednotek Nilan naleznete ZDE
Rozvody vzduchotechniky

Kvalitně provedené rozvody vzduchotechniky musí splňovat zejména požadavky na těsnost vzduchotechnického potrubí. Nedostatečná vzduchotěsnost způsobuje úniky, plýtvání upraveným vzduchem, jež mají za následek zvýšené náklady na provoz zařízení.

Jedinečný systém Lindab Safe Click umožňuje výrobu rozvodů té nejvyšší třídy vzduchotěsnosti, tedy třídy D. Absence či minimální použítí samořezných šroubů a dvoubřitého těsnění zajišťuje opět maximální těsnost spojů a tím i menší provozní náklady. Společnost Reheat je certifikovanou společností pro montáž inovativního systému vzduchotechniky Lindab Safe Click.

Montáž Montáž Montáž

Systém flexibilních plastových rozvodů pro přívod a odtah po celém domě. Vyznačuje se těsností, hygienou a jednoduchostí montáže. Vzduch je veden hvězdicovitým způsobem z rozdělovače pomocí plastových, flexibilních a hygienickým hadic k jednotlivým výustkám. Kdispozici jsou rozvody standard nebo hygienic s antibakteriální a protiplísňovou úpravou.

Rozvody

izolační rozvody

Systém rozvodů vyrobený z extrudovaného polypropylenu. Eliminuje vznik kondenzace na povrchu potrubí, kvalitní izolace tepelná i zvuková, zabraňuje tvorbě bakterií a plísní.

Rozvody


Air Design Glass - Designové skleněné ventily

Skleněný ventil určený pro přívod a odtah vzduchu se snadnou a rychlou regulací průtoku vzduchu. Pro obytné prostory, kanceláře, komerční stavby. Ventily jsou vyráběny pro potrubí průměru 100, 125 a 160 mm a pro instalaci do sádrokartonových podhledů, stěn i zděných konstrukcí. Tvar a rozměry skla: čtverec o hraně 200 a 230 mm nebo kruh průměru 200 a 230 mm.

Více informací naleznete zde: www.airdesignglass.cz

Air design glass


Bytové domy a byty

Rekuperace v bytech a bytových domech není ještě tak běžně instalovanou technologií, jako v rodinných domech, ale i zde se dá rekuperací vyřešit komfortní bydlení při velké úspoře financí za provoz bytu.

Osazení rekuperačních jednotek do bytových domů se stalo nutností při rekonstrukcích, kdy se utěsnil plášť domu, vyměnily okna, ušetřilo spoustu nákladů za topení, ale vnikl jiný problém. Nedostatečným větráním v bytech se zvýšila vlhkost, vznikaly plísně a bydlení se stalo nejen nekomfortním, ale i nezdravým.

Řešením je řízené větrání s rekuperací, kdy můžeme instalovat jednu centrální jednotku pro několik bytů, patro, celý dům ... nebo menší rekuperační jednotku pro každý byt zvlášť.
Školy a školky

Rekuperační jednotky nabízí speciální řešení větrání pro školská zařízení. Celý koncept je postaven na jednotkách, které nejen dokáží vyvětrat a efektivně snížit koncentraci CO2, což je zásadním předpokladem pro koncentraci žáků a studentů, ale nabízejí i příjemné klima po celý školní rok. Technicky jednotky dokáží ochladit dle potřeby přívodní vzduch a v zimě jej dohřát tak, aby přívod vzduchu byl příjemný a komfortní. To je hlavní výhoda jednotek NILAN s aktivní rekuperací. K dispozici jsou jednotky různých výkonů od potřeby pouze pro jednu třídu až po velké učebny, sály a tělocvičny. Jednotky s aktivní rekuperací jsou velmi hospodárné, nenáročné na údržbu a výrazně snižují náklady na vytápění školy.

Máme zkušenosti s vyřízením potřebné administrativy, zpracováním projektu až po samotnou realizaci. Nechte si od nás zpracovat cenovou nabídku, víme, co vše je potřebné, poradíme a pomůžeme.

Několik ukázek realizací MŠ z Prahy a také ze sportovní haly při ZŠ ze severní Moravy:

Školy Školy Školy
Bazény a fitness

Pro zajištění příjemného klima ve fitnes centru jsou rekuperační jednotky velkým benefitem. Každý se jistě zacvičí raději v čerstvém, trvale větraném prostředí se stálou teplotou vzduchu v každém ročním období, než ve vydýchané nevětrané posilovně. Chlazení vzduchu v létě přinese velkou výhodu a nezanedbatelné jsou i úspory provozních nákladů na topení a ohřev užitkové vody.

fitness fitness fitness

Instalace rekuperační jednotky pro bazén je výhodná z mnoha důvodů. Zajistí snížení vlhkosti a kondenzace vody na skleněných plochách a tím hygienicky vhodné prostředí. Rekuperací citelně sníží náklady na vytápění se současným vytvořením komfortního prostředí k pobytu.
Administrativní budovy

Pro zajištění komfortního pracovního prostředí a snížení provozních nákladů lze využít jednotky s vysokým výkonem. Máme zkušenosti s návrhem, zpracováním projektu až po samotnou realizaci. Nechte si od nás zpracovat cenovou nabídku, víme, co vše je potřebné, poradíme a pomůžeme.

Administrativní budovy Administrativní budovy Administrativní budovy

Jednotky Nilan si můžete prohlédnout v prezentačním centru Reheat v Plzni.